Havuz kendini aştı: İtirafçı dedikleri dizi oyuncusu çıktı

1176

AKP Hükümet’nin A Haber televizyonunu, Kanal D’de yayınlanan “İsimsizler” adlı dizide “PKK’ye bilgi aktaran F..Ö’cü polis” rolü oynayan oyuncuya kar maskesi giydirip “PKK-YPG itirafçısı” olarak haber yaptı.

Daha önce Gezi Parkı’nda ağaçlarla röportaj yapan, Alman ZDF televizyonu önünde yaptığı ve kendini komik duruma düşürdüğü kurgu haberle tanınan A Haber TV spikeri Mevlüt Yüksel, bu kez bir dizi oyuncusundan “PKK-YPG itirafçısı” türetti.

Kanal D’nin propaganda içerikli “İsimsizler” adlı dizisinde, “PKK’ye bilgi aktaran F..Ö’cü polis” rolünü oynayan oyuncuya, kar maskesi takan Mevlüt Yüksel’in hazırladığı dosya, dün A Haber’de yayınlandı.

Sözde kodu “Melle” olan kişinin “PKK-YPG yöneticisi itirafçı” sıfatıyla çıkarıldığı programda, “Neden Melle” sorusuna “kar maskeli oyuncu”, “2007 senesinde PKK’nın genç kadrolarına sözde İslami dini eğitim adı altında bizi örgütlediler. Sadece dini eğitimler verilerek Kürt halklarının, Kürt tarihinin İslami tarihle birleştirilerek, çiğ köfte partileri, sohbetler düzenleyerek verildi. Beni bu konu üzerine eğittiler” yanıtını veriyor.

Çok iyi bir Türkçe konuşan kişi, Hizmet Hareketi, YPG, PKK, yabancı istihbarat örgütleri ve devletler ile iç içe göstermek için binbir dil döktü.

Yine havuz medyasında Kürt sorununu tartışan daimi konukların cümlelerini hatırlatan, “Kürt halklarının” gibi ne ifade ettiği anlaşılmayan cümleler kuran “Melle”nin, “Almanya, Fransa, Kanada, Amerika’da eğitimler gördük. F..Ö’nün polisleriyle birlikte aynı yerlerde eğitim gördük. Onlar Türk polisleriydiler, biz YPG’liydik” türünden kurgu dolu sözleri dikkat çekti.

15 TEMMUZ SONRASINDA ÇIKTI

Kanal D’nin “İsimsizler” dizisi her ne kadar hayali karakterler üzerine kurulu olarak yansıtılsa da Hizmet Heraketi’ne karşı Erdoğan Rejimi’nin tezlerini işliyor. Dizi Aydın Doğan’ın Erdoğan’a uzattığı bir zeytin dalı şeklinde. Dizide, Hizmet ile PKK iş birliği içindeymiş gibi anlatmak üzerine kurgulu. Yine kimi “dış güçlerin” de Türkiye’yi yıkmak için ittifak kurduğu senaryoları kurgulanıyor.

Kaynak: DİHA

Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here