Havuz yazarı Siyasal İslamın iflasını ilan etti

1505
Karar yazarı Ocaktan, “Dini siyasal hedeflerimiz için her kapıyı açan bir anahtar olarak kullanmaktan vazgeçmeliyiz” yazdı.
İktidarın gözünden düştükten sonra AKP’ye zaman zaman eleştiri yöneltmeye başlayan ancak gazetesinde iktidarın sözcülüğünü yaparak operasyon gazetecilğine devam eden Mehmet Ocaktan, çelişki dolu bir açıklama yaptı.

İslamcı yandaş Ocaktan, siyasal İslamcılığın tam olarak pratiği olan “Dini siyasal hedefler için her kapıyı açan bir anahtar olarak kullanmak” konusunda şikayet ederek aslında hayatını adadığı İslamcılığın iflasını da açıklamış oldu.

Ocaktan’ın Karar’daki yazsının ilgili bölümü şöyle: 

“Bir takım tuhaf insanların “16 Nisan’ın zaferle çıkacağına dair hadis var” sözlerini hiç dikkate bile almıyorum, ancak bugüne kadar fikirlerinden, bilgilerinden istifade ettiğimiz çok değerli akil insanların 16 Nisan sürecine ayetlerle ışık tutmaya çalışmaları gerçekten yürek yakıcı bir durumdur.

Şunu açıkça ifade etmek gerekiyor ki, bir pazarlamacı edasıyla dini siyasal ve ideolojik hedeflerimize ulaşmak için her kapıyı açan bir anahtar olarak kullanmaktan vazgeçmeliyiz.”

Aktifhaber
Yayınlarımızın devamı adına, sizleri destek vermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here